newton icon Newton Message Pad

Packager 2.5 pro Mac OS X

Utilita k opravě typu a asociace pkg souborů pro Newton. Verze 2 podporuje Escale a Delivery, NCX. Verze 2.5 je ve formátu Universal Binary vhodném pro Mac s procesory PowerPC i Intel, nově obsahuje podporu pro Growl a další úpravy.

Escale

Nová aplikace k připojení Newtona a OS X založená na DCL. Nabízí spojení přes AppleTalk, TCP/IP (vč. Rendezvous) a sériový port. Obsahuje integraci s Dockem, prohlížení souborů a instalaci z Newtona, používaní klávesnice z maca, synchronizaci s adres, a více.

prelimBinaries

Ukázka schopností komunikační vrstvy Desktop Connection Library (DCL) pro Newton. K downloadu pro vás členové DCL Group přichystali následující:

DCL se neomezuje pouze na Mac OS X. Knihovnu je možno použít na dalších operačních systémech. Vzhledem k přítomnosti BSD Socket vrstvy je pro Unix a Linux třeba napsat pouze make instalátor. Výše uvedené ukázky byly sesmoleny na základně DCL během několika týdnů. DCL je výkonná, nezastaví ji ani kryptování Applem zabudované do komunikace s Dockem, a umožňuje snadný vývoj programů pro backup, synchronizaci a díky XML schopnostem i integraci s nejmodernějším softwarem na desktopu i internetu.

newtonscript.dtd

XML Document Type Definition pro Newton Streamed Object Format data, nyní ve verzi 1.0.5a. Tento dokument je součástí projektu DCL, umožňující výměnu a ukládání dat pro Newton MessagePad ve formátu XML. Zde můžete vidět poslední komentovanou verzi. Více informací o DCL.

Dej Mi Svátek 2003

Pravidelný annuální update

Plug-iny pro Sherlock/Hemlock

Používáte Sherlock nebo Hemlock? Pak se vam můžou hodit tyto pluginy k prohledávání on-line archivů zabývajících se Newtonem. Vícero...

Velký Bůh comics

Dvanáctistránkový příběh Velkého Boha ve formátu pro Newton MessagePad 2x00 v češtině i anglickém překladu.

CZ Key

Česká lokalizovaná klávesnice pro Newtona. Můžete si vybrat mezi rozložením kláves QWERTY a QWERTZ. Funguje jak na softwarové, tak s externí klávesnicí. Povšimněte si, prosím, že budete potřebovat i CE fonty a KeyPatch, pokud chcete mít zobrazen správný font (pro více informací konzultujte dokumentaci). Verze 1.1 přináší opravené zobrazení "mrtvých" (interpunkčních) kláves na softwarové klávesnici.

Keyboard layout

Key Patch

Utilita k zobrazení CE fontu na softwarové klávesnici. Nyní revidováno a zveřejněna beta 1.2.

CE Fonty

Nyní k mání ve verzi 2. Můžete si stáhnout české fonty i v případě, že nemáte zájem o výše uvedené. Obsaženy jsou české řezy fontů Simple CE a Fancy CE, ekvivalenty systémových fontů pro Newtona. To vám stačí k zobrazení dokumentů v češtině (knihy či texty importované ze stolního počítače, webové stránky, viz win-1250 plugin níže).

Windows-1250 kódování

Tento plugin může být použit s browserem NewtsCape nebo Simple Mail klientem. Stávající verze je pouze hrubá beta, dovolující jednosměrný převod kódování (tedy příjem, nikoli však odesílání dokumentů ve win-1250). Vytvořeno ze zdrojového kódu poskytnutého Simonem Bellem.

3rd party utility k lokalizaci

Pokud chcete češtinu na Newtonovi, stáhněte si též tyto utility.

Obrázky pro hru Labyrinth

Podívejte se na obrázky pro hru 3D dungeon pro Newtona Labyrinth.

Download